slideshow 1 slideshow 2

Nachádzate sa tu

Obecný športový klub Družstevník Zemplínska Široká

História

   Do spoločenského života obcí Rebrín a Krášok sa veľmi aktíne zapájal  športový klub, ktorého činnosť bola zameraná najmä na futbal. Vystupoval pod názvom ŠK Rebrín, neskôr Rebrín - Krášok. V roku 1948 ŠK Rebrín, r. 1949 JTO Sokol Sparta Rebrín, mal futbalový, volejbalový a ľahkoatletický oddiel. Od roku 1961 keď zlúčená obec Rebrín - Krášok prijala oficiálny názov Zemplínska Široká, sa aj klub zmenil na ŠK Sokol Zemplínska Široká. V tomto období v obci pôsobilo aj hokejové družstvo, ktoré svoje zápasy hralo na prírodnom ihrisku v „ Močidle“. Najväčším úspechom TJ bolo pôsobenie v 1. A triede krajskej futbalovej súťaže.
   Rádioamatérsky šport - realizátorom tohto zaujímavého druhu športu je Štefan Tomko. Týmto športom sa začal zaoberať v rokoch 1956 - 1963. Takzvaná kráľovská disciplína - telegrafia - morzeovka mu učarovala tak, že sa jej venuje až do dnes. Zúčastňuje sa rôznych domácich aj svetových súťaží. Za roky svojej amatérskej činnosti získal mnoho ocenení za účasť v závodoch. Jeho značka je známa takmer po celom svete. O tom, že sa mu darí, svedčia aj svetové ocenenia za účasť v závodoch na krátkych vlnách. Dosiahol cenné úspechy od prvého po desiate miesto na svete.

Súčasnosť

Výbor klubu:
Predseda: Štefan Praskaj
Sekretár: Mgr. Michal Guzej
Pokladník: Ing. Miroslav Čičák
Hospodárka: Anna Jacková

Členovia klubu:
Juraj Kaščák, Adrián Jacko, Jaroslav Stretavský, Ľuboš Makšin, Štefan Ďurečko, Slavomír Čičák

Tréneri A mužstva: František Jacko, Milan Marko
Vedúci mužstva mužov: Ľuboš Makšin

Hráči - muži:

Róbert Andrejov, Jakub Barňák, Jakub Čičák, Samuel Čičák, Marián Čirák, Peter Čuvan, Milan Dudáš, Ján Dudáš, Tomáš Hricík, František Jacko, Dominik Katriňák, Marko Lovás, Ľuboš Makšin, Lukáš Minčák, Ján Michlík, Milan Ondo, Tomáš Praskaj, Augustín Vaščák, Šimon Stretavský, Ján Tomko

Hráči - dorastenci:

Dominik Bezek, Filip Drahňovský, Stanislav Ferko, Daniel Gajdoš, Branislav Hreško, Milan Hreščo, Sebastián Kutáš, Lukáš Matišin, Richard Němec, Tomáš Tirpák

Činnosť organizácie:
Obecný športový klub okrem futbalovej sezóny každoročne organizuje plážový volejbal, nohejbalový turnaj, stolnotenisový turnaj, turnaj v bowlingu, podieľa sa na organizovaní osláv Medzinárodného dňa detí. V roku 2010 bola naša organizácia úspešná pri podávaní 2 projektov. Prvý bol zameraný na úpravu oddychovej zóny Palínok, druhý projekt bol zameraný na rekonštrukciu šatní a hygienických zariadení OŠK Družstevník.
Členovia klubu boli nápomocní aj na brigádach organizovaných obcou.

Plán činnosti na rok 2011:
Okrem futbalovej sezóny sa budeme podieľať na  konaní nohejbalovového turnaja a turnaja v plážovom volejbale.
Usporiadame III. ročník turnaja o pohár obce.
Budeme nápomocní pri usporiadavaní osláv MDD.
Zorganizujeme turnaj v bowlingu, uskutočníme opravu oplotenia okolo športového zariadenia.

Stránky

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer