Oslavy 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci Zemplínska Široká

Oslavy 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci Zemplínska Široká

V obci Zemplínska Široká v dňoch 29.7. –  31.7.2016 boli Obecným zastupiteľstvom pripravené oslavy 750.výročia prvej písomnej zmienky o obci. V rámci osláv boli pripravené kultúrno športové podujatia.

29.7.2016 Slávnostné zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Kultúrnom dome

Zasadanie Obecného zastupiteľstva otvoril starosta obce Ing. Vladimír Mati, kde vystúpil s príhovorom pri príležitosti osláv 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci Zemplínska Široká. Počas večera boli odovzdané ocenenia osobnostiam za významný prínos pre obec. Celým večerom nás sprevádzal Ing. Miroslav Dovhún, poslanec Obecného zastupiteľstva.

Počas celého slávnostného večera nás sprevádzal Zbor pre občianske záležitosti a talentované deti obce.

30.7.2016 V oddychovej zóne Močidlo a priestory futbalového ihriska

V oddychovej zóne Močidlo bol pripravený zápas v plážovom futbale a súťaž deti v cyklokrose. V programe vystupoval folklórny súbor Rakovčan. Počas akcie bolo podávane občerstvenie ako od starých materí a výzdobu vo folklórnom štýle pripravili ochotní občania obce.
Popoludní na futbalovom ihrisku vystúpila hudobná skupina Kandračovci, folklórna skupina  Hatalovčan a hudobná skupina Ideál, ktorá sprevádzala dedinskú zábavu.
Kultúrny program moderoval Mgr. Juraj Kačkoš, občan obce Zemplínska Široká.

31.7.2016 v oddychovej zóne Palínok a priestory futbalového ihriska
V oddychovej zóne Palinok bol pripravený zápas v plážovom volejbale, pre deti pripravený závabný program : skákací hrad a maľovanie na tvár. V závere bola prevedená prezentácia požiarnej techniky a penová show. Počas akcie bolo podávane občerstvenie. Občerstvenie a výzdobu altánku pre deti  pripravili ochotný občania obce.

Na ihisku v popoludňajších hodinách bola odslúžená ďakovná ekumenická služba kňazmi pôsobiacimi v obci. Ďalej v programe účinkovali zbor Sv.Rastislava , Zemplinski heligónkari a hudobná skupina JOEL. Pre účastníkov bolo pripravené občerstvenie v podobe tradičných holúbkov, ktoré pripravila JD Slovenska a perkeltu, ktoré pripravili ochotné ženy z obce. Celý program moderoval Stanislav Bamburák.

V závere starosta obce Ing. Vladimír Mati ukončil oslavy 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci Zemplínska Široká a poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tejto úspešnej akcie.