Kamerový systém ako prevencia voči kriminalite – Zemplínska Široká

Obec Zemplínska Široká sa rozhodla  začiatkom roka 2015 zrealizovať projekt zameraný na prevenciu kriminality pod názvom „Kamerový systém ako prevencia voči kriminalite – Zemplínska Široká“. V rámci projektu boli osadené štyri 3MPx vonkajšie statické kamery s IR prisvietením. Kamery sú umiestnené nielen na vlastných, ale aj na stĺpoch verejného osvetlenia pri strategických budovách obce.

Realizácia projektu kamerového systému, ako formy situačnej prevencie vychádzala z potreby skvalitniť komplexnú ochranu života, zdravia a majetku obyvateľov, návštevníkov obce, ako aj majetku obecných inštitúcií, fyzických a právnických osôb dislokovaných na území obce.

Nainštalovaním nepretržitého monitorovacieho kamerového systému sa naplnil cieľ projektu, zameraný na zvýšenie bezpečnosti obce, ako aj jej obyvateľov, návštevníkov  a taktiež na zvýšenie ochrany ich majetku.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.