Klub mládeže obce Zemplínska Široká

Vedúca klubu: Michaela Jacková
Výbor klubu: Michaela Vašková, Štefan Šamudovský

Členovia klubu:
Michaela Vašková, Štefan Šamudovský, Radoslav Škreptáč, Dominik Kratka, Marián Čirák, Dominik Katriňak, Filip Drahňovský, Richard Němec, Tomáš Praskaj, Alex Holovin, Kristina Holovinová, Alexandra Němcová, Dagmar Škrpeptáčová, Denisa Murníková

Činnosť organizácie:
Koncom februára v roku 2010 sa otvoril v našej obci klub mládeže pre tínedžerov. Tento rok sa niesol v duchu opráv a rekonštrukcií. Obec nám poskytla priestory starej klubovne, kde sa mládež môže schádzať. Tieto priestory boli v dezolátnom stave. Členovia klubu i miestna mládež s pomocou obce tieto priestory a aj areál budovy zrekonštruovala. Budova sa vypratala a uskutočnila sa maľba stien, bola zavedená elektrina, miestnosti zariadené potrebným nábytkom. Opravila sa podlaha a zatesnili okná. Nakoniec sa steny klubovne vyzdobili kresbami. Vonkajšie priestory sa esteticky upravili, vykosil sa dvor, opravilo a nalakovalo oplotenie okolo budovy klubovne, vybetónoval sa chodník a bezpečne sa uzavrel vstup do pivnice.
Klubovňa je pravidelne navštevovaná a každým ubiehajúcim týždňom sa niešo zdokonaľuje. Upratovanie a iné práce sú rozdelené podľa dní a skupín.
V našom klube sa nie len stretávame, oddychujeme a počúvame hudbu, ale takisto sa tu konajú aj rôzne aktivity, ako šachový krúžok, gitarový krúžok a rôzne iné spoločenské činnosti. V lete sa zameriavame na šport - volejbal, futbal a pod. V zimnom období je to pin-pong či posilňovanie v posilňovni.

Zhodnotenie roku 2010:
Uskutočnila sa rekonštrukcia priestorov klubovne a jej areálu.
Ako členovia klubu mládeže sme sa v roku 2010 zúčastnili aj brigád organizovaných obcou, ktoré boli zamerané na výstavbu relaxačno - oddychovej zóny Palínok.
V lete sme navštívili kúpalisko v Maďarsku, zúčastnili sme sa športových podujatí organizovaných obcou, či organizáciami pôsobiacimi v obci.

Rekonštrukcia klubu

Brigády